Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Tymczasowe aresztowanie wobec sprawcy czynnej napaści na policjantów w Rabce-Zdroju, postrzelonego przez funkcjonariusza.

Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego wobec J.K., mieszkańca Rabki-Zdroju, który w dniu 27.01.2021 r. zaatakował nożem funkcjonariuszy Policji, którzy chcieli go zatrzymać.

Jeden z policjantów użył służbowej broni palnej oddając do napastnika trzy strzały, przy czym dopiero ostatni strzał powstrzymał wymienionego od dalszego ataku, gdyż wcześniejsze dwa strzały, w tym pierwszy w nogi, nie powstrzymały go od napierania na policjanta z dużym kuchennym nożem w ręku. Przy czym jak się okazało miał on przy sobie aż trzy noże.

Zatrzymanie J.K. wiązało się przede wszystkim z faktem, iż uprzednio podpalił on dom jednorodzinny, w którym mieszkał z żoną i dwójka dzieci.

Wymieniony, mimo poważnych obrażeń ciała, szybko odzyskał zdrowie i został wypisany ze szpitala. Został wówczas zatrzymany, co wynikało również z obawy jego żony, iż może im wyrządzić krzywdę, gdyż już wcześniej im groził.

Utworzono: 2021-02-26 godz: 12:23:00